Henna na vlasy spása nebo pohroma?Henna je téměř zázrak pro vlasy. Mnohdy vlasy po henně houstnou, sílí a získají větší lesk. Navíc barvy henny jsou pouze přírodní, takže kolikrát ani lidé nepoznají, že jste barvené. Ale tím, že se dá zakoupit pouze na internetu nebo v obchodu se zdravou výživou, tak není tolik dostupná a ani známá. Mnoho lidí se bojí i doby působení a vysušení vlasů. Proto v tomto článku Vám trochu objasním co to je henna a co od ní můžete čekat. 
Henna na vlasy je přírodní barvivo. Většina výrobců přidává do henny ještě různé směsi z kterých vznikají odstíny (černá-indigo).
Mezi nejpozitivnější účinky henny patří obarvení vlasů, posílení, zacelení, rychlejší růst a zamezení vypadávání vlasů. 
Pokud máte hnědé vlasy, pomocí hennou nikdy nedocílíte blond odstínu. A také barvení s hennou je tak trochu experiment. Nikdy nikomu nechytne barva stejně. (viz já a moje kamarádky, všechny používáme stejnou hennu a každá má jiný odstín). 
Lamda, henna, henna Herb
Namíchání henny není žádná věda, ale na poprvé se to nemusí zdát tak jednoduché. Hennu zaléváme teplou vodou. Pokud chceme hodně měděných odstínů zaléváme vodou od 60°C. Pokud chceme co nejméně měděných odlesků zaléváme vodou do 50°C. 
Do henny můžeme přimíchat různé ingerdience 
zvýraznění měděné barvy- citron, paprika, pomeranč, červené víno (myslete na to, že alkohol vysušuje vlasy!) a všechno červené nebo oranžové koření
zamezení teplých tónů- káva, indigo, slupky ořechů, silný černý čaj
regenerace- olivový olej, arganový olej, kokosový olej, zázvor, med

3 komentáře:

Děkuji za každý komentář.