Focení obličeje může vypadat jako z Hickokova filmu

Úhel pohledu je občas zrádný a to hlavně, když fotíte oči z blízka. Špatný pohled z vás může udělat šnečka, který své očka kroutí všelijak. A pokud fotíte líčení není to zrovna vábivý pohled. Ovšem netýká se to jenom očí. týká se to celého obličeje. Proto si dnes rozebereme pár užitečných rad jak vyfotit různé části obličeje.

Rty by se měli fotit v rovině, ale pokud máte jeden ret menší než druhý jde to trochu zamaskovat tím, že nakloníte fotoaparát. Pokud máte horní ret menší, dáme záběr trochu níže, takže je logické pokud máte dolní ret menší, že fotoaparát nastavíme trochu nahoru. Ovšem, když to přeženete může to dopadnout opravdu šíleně, koutky se budou zdát, že jsou dolů a bude to vypadat velice nepřirozeně. 
Pokud máte relativně malé rty pomozte tím, že mezi rty budete mít malinkou mezírku, která na první pohled nebude ani vidět. Pokud máte velké krásné plné rty, můžete si dovolit mít pusu krásně zavřenou a nemusíte špulit. 
Často se stává u dívek, že fotí rty a neoříznou zbytečné okraje, tím způsobí, že celá pusa vypadá malinká. Proto je třeba zbytečný prostor uříznout. 

Občas se stane, že si máte vyfotit nos (kvůli černým tečkám, pihám, atd..). Pokud mírně zakloníte hlavu hned to bude vypadat, že váš nos jde mírně nahoru. Pokud se mírně předkloníte bude to vypadat, že nos jde směrem dolů. Doporučuji nos fotit v rovině nebo v mírném předklonu. V záklonu vám budou vidět akorát nosní dírky, ale jestli vám nos směřuje hodně dolů můžete si dovolit mírně zaklonit hlavu. 

Když už jsme vyfotili pusu a nos zbývají nám pouze oči. U očí je to o něco složitější. Protože jenom malým pohybem, můžeme udělat nežádoucí šilhavý pohled. Chce to malinko i cvik a vyzjistit co si můžete dovolit a co ne. Přímý pohled do objektivu způsobí vždy šilhavý pohled. Ovšem, když očima zostříme za objektiv, pohled bude hned lepší. 
Další chyba je, že objektiv máme příliš blízko u očí a ať děláme co děláme šilhavý pohled bude po každé. Proto je dobré objektiv dát dále od očí a poté fotografii uříznout.
zde jsem dala objektiv blíže k obličeji a špatně jsem se nahla a hned mi to udělalo šilhavý pohled

Samotný obličej by jsme nikdy neměli fotit z pohledu ze zdola. Zbytečně vám to udělá druhou bradu, kterou třeba vůbec nemáte, vystoupí vám nehezky brada, nos se bude zdát větší a oči vykulené. 
Hlavu by jste neměli předklánět ani zaklánět (pokud to není záměr fotografie, kdy chcete vyjádřit určitý výraz). Měla by být rovně ,,postavená''. A opět nikdy nefoťte obličej tak, že fotoaparát téměř nalepíte na nos. Nos vystoupí a bude se zdát do slova obrovský i když máte nosík jako knoflík. 

Byli vám tyto rady užitečné? 

Follow us

13 komentářů:

 1. Perfektní návod, pro perfektní fotky! :))

  OdpovědětVymazat
 2. strašné obočí!

  OdpovědětVymazat
 3. Celkom s článkom súhlasím, uhol si vybrala super, len ma trocha mrzí tá kvalita fotiek, ale o tú tu teraz asi nešlo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě také mrzí. Nastavila jsem špatně fotoaparát (ještě s novým neumím tak dobře) a poté už jsem neměla sílu (kvůli laryngitidě) to opravovat. Příště si dám pozor. :)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář.